Menu

Świat okiem miłośnika motoryzacji

Witam na moim blogu, na którym dzielę się z Szanownymi Czytelnikami swoją pasją, którą jest motoryzacja. Do lektury zapraszam zarówno tych z Was, którzy samochodów używają, bo muszą, jak i tych, którzy tak jak ja nie potrafią bez nich żyć Czytajcie i komentujcie!Pozdrawiam,Automaniak

Jubileuszowa edycja Rajdu Polskiego

okiem.automaniaka

Samochodowy Rajd Polski

źródło: http://bi.gazeta.pl/im/2/4214/z4214712Q,64--Rajd-Polski--2007-r--.jpg

Wielkimi krokami zbliża się 70 Rajd Polski, który co roku odbywa się na Mazurach w Mikołajkach. To prawdziwe święto dla wszystkich fanów rajdów i motosportu. W tym roku impreza cieszy się bardzo wysoką frekwencją. 85 załóg pojawi się 13.-15.09 września na starcie najważniejszej imprezy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Prestiż tej rundy podnosi fakt, że jest to też runda Mistrzostw Europy (ERC), w której wezmą udział zawodnicy z Polski, ale też 18 innych krajów, w tym Australii, Czech, Finlandii, Litwy, Turcji, a nawet Japonii.

 

Czym się wybrać na rajd?

Łatwo zauważyć, że przy okazji takich imprez na parkingu dla kibiców można zobaczyć wiele ciekawych samochodów, a wśród nich przy okazji imprez rajdowych od dawna królowały Subaru Impreza i Mitsubishi Lancer. Jednak teraz na trasach rajdów w większości spotykamy nieduże hatchbacki, a nie sporych rozmiarów czterołapy. Idąc śladami kierowców rajdowych, może coraz więcej kibiców zacznie przesiadać się do sportowych wersji hatchbacków. Przykładowo dane techniczne Mazdy 3 w wersji MPS potrafią zaskoczyć i zachęcić do bardziej dynamicznej jazdy. Taki mały, prężny samochód potrafi dać kierowcy dużo frajdy z przejażdżki, tym bardziej na krętych mazurskich drogach. Jednak trzeba uważać, żeby nie dać się ponieść, ponieważ policja w tym czasie srogo patrzy, nie tylko na rajdówki łamiące zasady ruchu drogowego, gdy spieszą się na punkt kontroli przejazdu, ale też na kibiców przekraczających prędkość w drodze na następny odcinek specjalny.

 

Kto w tym roku masz szanse na tytuł?

Fanów rajdowania nie trzeba przekonywać, że tegoroczna edycja w Mikołajkach zapowiada się emocjonująco. Przede wszystkim będzie można zobaczyć silną polską czołówkę w osobie Kajetana Kajetanowicza, Krzysztofa Hołowczyca, Michała Kościuszko i mistrza Formuły1 Roberta Kubicę. Walka o tytuł zapowiada się naprawdę ostro, gdyż rozstrzygnie się nie tylko pomiędzy polskimi kierowcami, ale też zagranicznym, w tym Bryanem Bouffierem, który w Polsce odniósł już nie jedno zwycięstwo, oraz czeskim kierowcą Janem Kopeckym, który jest akualnym faworytem do tytułu mistrza Europy. Cieszy też, że na starcie Rajdu Polskiego pojawią się panie za kierownicą. Pierwsza z nich Molly Taylor wystartuje Citroenem DS3, oraz Joana Survilate w Lancerze Evo IX.

Tych, którzy nie będą mogli pojawić się w tym roku w Mikołajkach ucieszy fakt, że na transmisje 4 odcinków specjalnych zdecydowała się telewizja Eurosport, a bezpośrednią transmisje z rajdy będzie można śledzić w Internecie.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • wioletasekulska

    byłam tam i było super! Niezapomniane wrażenia, na prawde!

© Świat okiem miłośnika motoryzacji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci